Zalety oczyszczacza powietrza z jonizatorem

Sporadycznie zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To odczucie rześkości nadają jony ujemne powstające się między innymi w rezultacie naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a też są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu mają korzystny wpływ na nasze środowisko i zdrowie, oczyszczają powietrze oraz neutralizują niemiłe zapachy.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja może zachodzić w wyniku oddziaływania silnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego bądź emitowania ogromnej ilości ciepła. W dzisiejszych czasach większość z nas przebywa w otoczeniu setek urządzeń, jak komputery, drukarki czy telewizory, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Dobroczynne jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, powstają poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach gęsto zamieszkałych z roku na rok jest mniejsza. Dlatego aby znowu odczuć czystą i orzeźwiającą atmosferę w mieszkaniu, powinno się skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zalety

Proces jonizacji stosowany jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają wychwycić niebezpieczne bakterie i wirusy, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy dym z papierosów. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy wypoczynek i cieszenie się życiem pełną piersią. Mając na uwadze fakt, że ujemna jonizacja powietrza redukuje poczucie chronicznego osłabienia i generalnie podnosi wydajność fizyczną organizmu, poleca się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w przychodniach medycznych, biurach, szkołach czy urzędach, czyli tam, gdzie ważna jest koncentracja na wykonywanych obowiązkach.