Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Zdrowe i śnieżnobiałe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety mnóstwo negatywnych składników niszczy nasze szkliwo i powoduje, że staje się ono nieestetyczne. Nie zawsze pasty wybielające są skuteczne. Jak przywrócić zachwycający uśmiech? Jakie metody wybielania są najbardziej efektywne?

Wybielanie zębów – zauważalne rezultaty już po 3 sesjach

Mycie uzębienia po wszystkich spożywanych produktach pomaga zachować zdrowe szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Kwasy i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (paski, żele, woski), nie zawsze są bezpieczne dla jamy ustnej. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom śnieżnobiały kolor. Jakie zabiegi są obecnie najpopularniejsze? Stomatolodzy szczególnie polecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje satysfakcjonujące rezultaty już po kilku sesjach. Wybielanie lampą jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla zębów.

Wybielanie zębów lampą BEYOND

Jak wygląda wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w uzębieniu nie ma ubytków. Następnie za pomocą specjalistycznego wzornika określa się barwę zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Istotne jest także precyzyjne dobranie PH żelu. Preparat aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba minimalizując nieestetyczne zażółcenia. Zabieg BEYOND rozjaśnia zęby nawet o czternaście odcieni, efekty są więc niesamowite i utrzymują się do 2 lat. Po zabiegu należy wystrzegać się czerwonego wina, czarnej kawy przez przynajmniej ok. 7 dni. Świetne rezultaty przynosi również wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.