Sprzęt do drenażu limfatycznego – jak działa i kiedy jest wykorzystywany

Dowiedz się, gdzie zamówić aparat do masażu uciskowego, wejdź na carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której celem jest poprawa krążenia limfy w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii blisko 100 lat temu – to przeróżne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy okrężne oraz czerpiące, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje za każdym razem do miejsca ucisku, jak również kondycji zdrowotnej pacjenta.

Maszyna do drenażu limfatycznego – zabieg presoterapii bez pomocy masażysty

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej stosowane są maszyny do presoterapii symulujące masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy podzielone na komory, które nasuwa się na obrzękłe ramiona lub nogi. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne komory mankiet uciska kończynę, stymulując w ten sposób krążenie limfy. Jest sporo zaleceń do poddania się zabiegowi drenażu limfatycznego. To między innymi zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii lub tarczycy) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Korzysta się z niego też w zabiegach natury estetycznej – jako pomoc w likwidacji cellulitu oraz wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia stała się też niezwykle popularna wśród zawodowych sportowców, w głównej mierze jako etap regeneracji powysiłkowej.

CarePump – urządzenia do masażu limfatycznego do użytku domowego

Szerokie możliwości zastosowania urządzeń do drenażu limfatycznego przysłużyło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. Teraz osoby chętnie stosujące tę metodę masażu mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, za pomocą nowoczesnych aparatów Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do drenażu limfatycznego tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza ilość komór znajdujących się w rękawach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest zabieg drenażu. Urządzenia CarePump są dość lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, dlatego bez trudu można zabrać je w podróż, np. na zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być koniecznie skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samemu, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to np. zaburzenia rytmu serca bądź choroby bakteryjne oraz wirusowe, które trzeba uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]