Rehabilitacja polem magnetycznym – aparat do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii zamówisz na www.bardomed.pl.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców, a także indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się różne oddziaływanie, aczkolwiek wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o przyspieszenie regeneracji tkanek oraz działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia poprawia także krążenie, likwiduje obrzęki, redukuje ilość wolnych rodników i pomaga w stanach zapalnych.

Jak działa sprzęt do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które następnie jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Gdzie stosuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to istotny element ekwipunku klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na spore rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak podkreślić, iż na rynku znajdziemy również modele mobilne, doskonale nadające się do pracy z pacjentami w ich domach. Aparaty te mają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Nasza siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]