Przenośne i stacjonarne aparaty do ultradźwięków

Chcesz kupić aparat do ultradźwięków? Wejdź na https://www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow.

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców są coraz częściej wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez przyczyny, bo właściwie aplikowane ultradźwięki pozytywnie oddziałują na zdrowie pacjentów. Stosuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a wyzwalane za ich pomocą ciepło działa kojąco na tkankę nerwową. Dzięki temu masaż ultradźwiękami stosuje się do łagodzenia bólu, zmniejszania napięcia mięśniowego oraz usprawnienia przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak tylko przy użyciu właściwego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do ultradźwięków – jak działa?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od prawie stu lat, opiera się na 2 typach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają zbawienny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Z kolei efekty termiczne polegają przede wszystkim na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – blizn, ścięgien, wiązadeł czy stawów i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku lub przy leczeniu rozmaitego typu stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – przenośny czy stacjonarny?

Funkcjonują dwa rodzaje aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją świetną dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów albo przyjmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje sporą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym rozwiązaniem.

Nasza siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]