Masz wadę wzroku? Skonsultuj się z optometrystą

Korekta wzroku Kraków. Uzyskaj więcej informacji na https://voigtklinikaoka.pl.

Zdrowe oczy zapewniają wysoki komfort życia. W klinice okulistycznej można usunąć uciążliwe i w wielu przypadkach niebezpieczne dla zdrowia choroby oczu. Kto może zgłosić się na leczenie wad wzroku?

Korekta wzroku – zabieg mało inwazyjny i bezpieczny

Nie tak dawno temu korygowanie wad wzroku ograniczało się do noszenia soczewek kontaktowych czy też okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednak innowacyjne metody korekty umożliwiające leczenie dalekowzroczności, jaskry, astygmatyzmu, jak również szeregu rzadszych schorzeń. Szczególnie rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku charakteryzująca się dużą efektywnością. Taka korekta wzroku jest bezpieczna oraz nieinwazyjna, a pacjent w mgnieniu oka powraca do zwykłego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, gdzie pracuje wykwalifikowany zespół, specjalizujący się w innowacyjnych sposobach leczenia. Doświadczony optometrysta postawi diagnozę, dobierze odpowiednią procedurę leczenia oraz usunie wadę wzroku. Specjaliści pracujący w klinice okulistycznej korzystają z najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego, więc mogą rozpoznać nawet rzadkie choroby oczu.

Z jakimi przypadłościami można zgłosić się do centrum oka?

Kliniki okulistyczne podejmują się też terapią innych schorzeń, np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Nowoczesne techniki jego leczenia polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź kształtowaniu rogówki za pomocą metody Topoguided. Prócz tego specjaliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, będący testem pomocnym w diagnozowaniu stanów zapalnych, glaukomy, a także pozostałych uciążliwych schorzeń. W klinice okulistycznej wykonuje się również mapy rogówki – jest to konieczne przed operacją katarakty lub innymi zabiegami laserowymi. Korekta wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się również innymi dolegliwościami, jak przykładowo pozbyciem się kaszaków bądź ciał obcych z gałki ocznej.

Nasza siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]