Korekcja laserowa wzroku – jakie wady można nią leczyć?

W tym miejscu otrzymasz szczegółowe wiadomości na temat laserowej korekcji wzroku Kraków.

Praca w różnorodnych zawodach, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych oraz codzienny komfort – to zaledwie niektóre z powodów, które popychają ludzi do przeprowadzenia korekty laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnio ciągle wzrasta, do czego przyczynia się zapewne niesłychanie niskie niebezpieczeństwo możliwych komplikacji oraz coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej rezultatem obniżka cen leczenia). Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają także kwestie zdrowotne. Wiele badań udowadnia bowiem, że zaniedbane wady wzroku mogą prowadzić do wiele poważniejszych komplikacji, bo są czwarty (zaraz po zwyrodnieniu plamki, zaćmie i jaskrze) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością walczy co trzeci Europejczyk.

Korekcja laserowa wzroku czyli kształtowanie rogówki

Laserowa korekcja wzroku wykorzystuje możliwość formowania rogówki przy pomocy skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez spłaszczenie rogówki w jej centrum można uzyskać imponujące efekty. Zmniejszając jej obwód oraz unosząc środek, można z kolei usunąć problem dalekowzroczności. Aktualnie szeroko rozpowszechnionych typem lasera stosowanego w trakcie zabiegów korekcji laserowej jest laser femtosekundowy, emitujący krótkie wiązki podczerwieni. Pozwala to na przeprowadzenie precyzyjnego formowania, a jednocześnie minimalizuje ryzyko uszkodzenia pozostałych elementów rogówki. Za rekomendacją tej metody leczenia wad widzenia przemawia wiele czynników. Istotne to przede wszystkim niska inwazyjność, efektywność, dokładność, a także prawie nie istniejące niebezpieczeństwo komplikacji. Trzeba napomknąć też o tym, że zabieg nie musi być przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.

Korekta laserowa wzroku – są także przeciwwskazania

Zanim postanowimy o poddaniu się leczeniu laserem, warto wiedzieć o tym, że w poniektórych kazusach lekarz może odmówić jego przeprowadzenia. Wśród najpoważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy przede wszystkim nieukończony 21 roku życia, schorzenia oczu jak np. zaćma, karmienie piersią i ciążę, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe czy choroby autoimmunologiczne.

Nasza siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]