Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

Nie każde schorzenia jamy ustnej możemy zlikwidować zwykłymi sposobami. Kiedy okazują się one nieskuteczne, ostatnim rozwiązaniem jest zazwyczaj jedna z technik chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego warto wybrać się na przykład w razie potrzeby wykonania implantów lub mostów, dużych uszkodzeń zębów, uszkodzeń kości i chorób tkanek miękkich, takich jak różnego rodzaju owrzodzenia lub nowotwory. Jakie techniki są zatem stosowane w czasie leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego specjalisty wybrać się, żeby zabiegi były bezbolesne, a nie spotkały nas przykre pomyłki?

Jak pomoże chirurg stomatolog?

Z pewnością najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem są usunięcia zębów – także tych bardzo uszkodzonych, wymagających nacięcia tkanek i dłutowania. W przypadku sporych uszkodzeń czy chorych po złamaniach potrzebne okazuje się czasem zrekonstruowanie kości – to także jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się także terapią wszelkich schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych wcześniej guzów czy owrzodzeń – oraz odtwarzaniem chorych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać specjalistę?

Jak łatwo się domyślić, wybór złego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną poważnych problemów. Warto więc napisać kilka zdań o tym, czym cechuje się dobry chirurg stomatolog oraz jakimi czynnikami sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze jest na pewno to, aby wykorzystywał on wyłącznie nowoczesne akcesoria i, co najważniejsze, środki znieczulające. Dużą wagę ma także atmosfera w poradni oraz stosunek stomatologa do pacjentów – sporo mówią nam na ten temat komentarze dotychczasowych pacjentów, a te znajdziemy na przykład w internecie bądź wśród przyjaciół.