Implantologia – w czym lepsza od protez?

Kiedyś osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” zęby, skazane były na to, żeby korzystać z protez. Nie było to jednak trafione wyjście, bo protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie będzie zbyt komfortowe. Z tego powodu tak sporym zainteresowaniem cieszą się implanty, które są znacznie wygodniejsze, ale też posiadają sporo innych zalet. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie widocznych długo efektów, do zera zmniejszając ryzyko poluzowania implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak przebiega operacja wykonania implantów zębów, które typy są stosowane przez stomatologów implantologów i jak znaleźć specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębów.

Na jakich zasadach polega implantologia?

Współcześnie implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 10 mm i nieco mniejsze, a więc 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś umożliwia duże skrócenie okresu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje jakichkolwiek dolegliwości już po trzech miesiącach. Do tej pory musi wykorzystywać chłodne okłady, a od razu po operacji – unikać gorących dań, tytoniu oraz alkoholu. Istotne będzie również wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które likwidują opuchliznę oraz dyskomfort.

Efektywna i bezbolesna implantologia

Implantologia wywiera spory wpływ na komfort życia pacjentów – dlatego tak ważne okazuje się to, aby znaleźć odpowiedniego lekarza. Jak jednak ustrzec się przykrych niespodzianek oraz trudności zdrowotnych? Słusznie postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębowych dentyście ze sporym stażem i korzystnymi recenzjami od dotychczasowych klientów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty na pewno znajdziemy ważne informacje.