Endodoncja mikroskopowa – jak wybrać lekarza?

Leczenie kanałowe dla większości nas nie jest przyjemnym zagadnieniem. Obecnie natomiast, stosując innowacyjne sprzęty i – co najważniejsze – skuteczne środki znieczulające, stomatolodzy są w stanie zagwarantować nam, że leczenie będzie w 100% bezbolesne. Leczenie kanałowe jest niezbędne zawsze, kiedy pojawi się stan zapalny miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Polega na użyciu supercienkich narzędzi, przez co lekarz jest w stanie dotrzeć do głęboko zlokalizowanych tkanek uzębienia. Warto przy tym wiedzieć, że w leczeniu kanałowym używa się także innych, często bardzo zaawansowanych technologicznie narzędzi. Których?

Narzędzia do leczenia kanałowego

Oprócz sprzętów ręcznych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym naprawdę istotne okazują się mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba przesyłają do ekranu w zasięgu wzroku dentysty, minimalizując niemal całkowicie ryzyko różnego typu błędów. W leczeniu kanałowym istotne będzie również sprawdzenie głębokości kanałów. Osiągnięcie dużej precyzji ułatwiają specjalne urządzenia elektroniczne – endometry. Poza tym lekarze stosują także specjalne narzędzia, jakie umożliwiają automatyczne opracowanie kanałów, a dzięki temu – zdecydowane skrócenie wizyty i poprawienie samopoczucia pacjenta.

Refundowane leczenie kanałowe

Rozpoczynając leczenie kanałowe należy pamiętać, że nie zawsze jest ono refundowane przez kasę chorych. Darmowe leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest pacjentom poniżej 18 lat. Inni nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów z przodu – kłów, a także siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych jest zaś pełnopłatne. Jeżeli będzie ono potrzebne, warto udać się do lekarza dysponującego nowoczesnymi akcesoriami i zawczasu sprawdzić, co o leczeniu u niego dotychczasowi pacjenci mówią w internecie.