Czy warto kupić filtr powietrza do domu?

Mieszkańcy miast powoli nabierają świadomości, jak istotne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu różnego typu zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: pyłki kwiatów, roztocza, dym tytoniowy, spaliny samochodów czy drobnoustroje i wirusy. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w miejscu pracy czy mieszkaniu?

Jak wysoka jest wydajność oczyszczacza powietrza?

Aktualnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest kupienie do domu oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza mierzy się określając minimalną wielkość drobin zanieczyszczenia, które będą wychwycone w ich filtrze. Urządzenia o wysokiej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wychwytują praktycznie wszystkie zanieczyszczenia o rozmiarze 0,3 mikrometra. Jednakże oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może być jeszcze efektywniejsze.

Oczyszczacze powietrza Airdog – atuty

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która umożliwia najwyższy stopień filtracji. Wychwytują one nawet drobiny o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co usuwa dym tytoniowy, pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10 czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i szybko eliminuje też wirusa grypy, co potwierdziły wykonane testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, natomiast jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są energooszczędne oraz proste w obsłudze.