
Dowiedz się więcej o badaniach operatorów Kęty na http://www.bielskobadania.pl/zakres-uslug/.
Są potrzebne jeśli musimy sprawdzić, czy ktoś jest wstanie podjąć pracę jako operator widlaka lub innego pojazdu. Mimo, że część badanych podchodzi do nich ze strachem, jeśli nie dręczą nas schorzenia psychiatryczne, ich zaliczenie nie powinno przyprawić nam znaczących kłopotów. Jak zatem przebiegają badania operatorów urządzeń? Na co warto się przygotować?
Badania operatorów – ankieta
Na początku badania kandydat uzupełnia przygotowany przez specjalistę kwestionariusz. Ma w nim odpowiedzieć na pytania dotyczące zachowania w różnych, czasem problematycznych przypadkach. Po przeczytaniu formularza kandydatastarającego się o uprawnienia, psycholog będzie miał możliwość określić, jak sprawnie reaguje na nerwy oraz przetestować jego sprawność intelektualną i zdolności interpersonalne. Zawartość formularza zależy od tego, jaką profesję wykonuje kandydat. Ten etap badania operatorów często wywołuje ogromny niepokój, ale jej zaliczenie rzadko okazuje się niewykonalne.
Badania operatorów – przyrządy
Kolejna część badania operatorów odbywa się z użyciem specjalnie skonstruowanych urządzeń. Poszczególne testy sprawdzają takie umiejętności jak refleks lub podejmowanie decyzji w ekstremalnych przypadkach. Powinniśmy pamiętać, że czasem ten element testów może nie być przeprowadzony. Tak się stanie, kiedy przyszły operator w wywiadzie nie będzie krył złego samopoczucia albo test wykaże, iż przed odwiedzeniem poradni wypił alkohol. Zaplanowane działanie może zostać wtedy przełożone albo – jeśli przyczyną jest alkohol – nawet odwołane.
Nasza siedziba:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała
Mob.: 608 315 680
E-mail:
[email protected]