Więcej o podłodze drewnianej na www.balticwood.pl

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – można je zamontować w dosłownie kilka chwil, a wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Jak zatem układać panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy montować na suchym podłożu – zawartość wody nie powinna być większa, niż 3%. Warto pamiętać także o odseparowaniu paneli od podłogi – doskonale sprawdzi się tu folia PE o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Nigdy nie montuj paneli kupionych tego samego dnia – powinieneś poczekać kilka dni – dzięki temu pozbędą się nagromadzonej wody. Panele i narzędzia gotowe?

Montaż paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, pamiętaj o najważniejszym – panele podłogowe najlepiej montować startując z kąta pokoju. Bezpośrednio wyjęciu ich z paczki, dokładnie obejrzyj je i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, gdyż potem możesz mieć problemy z ich reklamacją. Nie zapominaj o temperaturze podłogi, która musi być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je prostopadle do okna, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Połączysz je używając specjalnych klików – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Tak, jak inne produkty z drewna, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od warunków cieplnych w domu. Nie zapominaj zatem o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze minimum jednego centymetra – nie będą widoczne, jeśli położysz też listwy podłogowe.

Nasza siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]