Wywóz i utylizacja starych mebli

Zamów wywóz starych mebli Kraków.

Większość z nas na pewno świetnie zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie używamy, a których z rozmaitych powodów nie potrafimy się pozbyć. Aby nie zagracały powierzchni mieszkaniu, zazwyczaj przestawiamy je do piwnicy, na poddasze bądź do komórki lokatorskiej. Rzecz jednakże w tym, że po jakimś czasie i w tych schowkach stają się tak ciasne, że normalne korzystanie z nich bywa męczarnią. Dopiero to popycha większość z nas do wykonania porządnego sprzątania, będącego przesłanką do tego, by uwolnić się od nagromadzonych przedmiotów. Takie duże porządki często organizujemy też, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie lub nabywamy zaniedbany dom. Powinniśmy zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak szybko wywieźć stare meble z domu, piwnicy oraz poddasza.

Odbiór mebli – gdzie je przekazać?

Śmieci takie jak zdemontowane panele ścienne lub podłogowe, sprzęt RTV i AGD, popsute meble czy elementy ram okien nie mogą zostać wyrzucone do pojemnika zarezerwowanego na śmieci komunalne. Jeśli musimy się ich pozbyć, możemy wybierać z kilku rozwiązań. Pierwsze to samodzielne przetransportowanie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania odpowiednio dużym autem. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te odbywają się przeważnie co kilka tygodni – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy więc zmuszeni zagospodarować miejsce na zdeponowanie śmieci o znacznej objętości. Najwygodniejsze jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odwiezie odnajmująca go firma. Zadba ona także o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery częstokroć świadczą też profesjonalną asystę przy opróżnianiu piwnicy, poddasza względnie całego mieszkania.

Utylizacja mebli – powtórne pozyskanie materiału

Jeśli stare meble zostaną przetransportowane do PSZOK-u albo firmy trudniącej się się utylizacją zawodowo, nie skończą spalone ani porzucone na składowisku. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe, a następnie posortowaniu komponentów według surowca, z którego są wykonane, mogą być powtórnie przetworzone i posłużyć do wyprodukowania nowych sprzętów. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w przeważnie się je wykonuje, sprowadza się w większości wypadków do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które następnie służą do wyrobu nowych biurek, łóżek bądź półek.

Nasza siedziba:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]