Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Zajrzyj tutaj jeśli jesteś zainteresowany ofertą biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zwykle źródłem niemałych problemów. Nieduże podmioty zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalisty na stałe, a ich właściciele często nie potrafią sumiennie pokierować finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż sądzi wielu czytelników – wystarczy tylko postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość usług okaże się satysfakcjonująca?

Biuro rachunkowe – powierz finanse przedsiębiorstwa specjalistom ds. finansów

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się w szczególności z uwagi na dobro finansów. Jeżeli zostawimy finanse firmy specjalistom, zyskamy gwarancję, iż potencjalne kontrole fiskusa nie zakończą się wystawieniem mandatów. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to także oszczędność czasu oraz pieniędzy – nie musimy zajmować się rachunkowością samemu, ani rekrutować do pracy księgowego na pełen etat. Warto również nadmienić o komforcie, jaki niosą ze sobą takie usługi. Współcześnie nie ma już konieczności codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, ponieważ mnóstwo spraw można uzgodnić z księgowym komunikując się przez e-mail.

Biuro rachunkowe – jakie okaże się najbardziej odpowiednie?

Poszukując biura rachunkowego nie warto sugerować się wyłącznie jego cennikiem – dziwnie niskie ceny usług często oznaczają ich niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego pracownicy mają stosowne uprawnienia, np. certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Nasza siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]