
Rzeźby do ogrodu mogą znaleźć zastosowanie nie tylko w przestrzeni publicznej, ale też na prywatnych posesjach. Jaką metodą są wykonane? Kto najczęściej nabywa rzeźby do ogrodu oraz fontanny w formie dekoracyjnej figury?
Rzeźby do ogrodu – nietuzinkowy sposób na dopełnienie przestrzeni
Rzeźby do ogrodu stają się coraz popularniejszą metodą aranżacji prywatnych ogrodów i terenów publicznych. Dzisiaj dużym popytem cieszą się oryginalne rzeźby wykonane poprzez odlew, których kształt został opracowany na podstawie preferencji zamawiającego, jego predyspozycji, jak również wielkości ogrodu. W dużych powierzchniach wyśmienicie komponują się większe, masywne figury, które chwytają za serce swoim majestatycznym charakterem. W mniej rozległych ogrodach poleca się z kolei umieszczanie niedużych rzeźb. Zamawiający mogą wybierać między bogatymi ornamentami bądź wręcz na odwrót – zdecydować się na pomniki minimalistycznymi. Wybór właściwej rzeźby powinien uwarunkowany stylem ogrodu oraz tym, jaki efekt pragniemy ostatecznie uzyskać. Szerokim popytem cieszą się również niecodzienne rzeźby użytkowe, takie jak fontanna ogrodowa. Figury takie są doskonałą formą dopełnienia przestrzeni.
Przed siedzibą firmy i hotelem – gdzie eksponować nowoczesne rzeźby do ogrodu?
Rzeźba ogrodowa to wyraz artystycznej ekspresji i jest zamawiana przez podmioty różnego typu. Bardzo dobrze prezentuje się w parkach, gminnych ogrodach, laskach, może również być urozmaiceniem posesji przy placówce naukowej, hotelu, urzędzie, muzeum czy też innym budynku o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźby zamawiają również klienci indywidualni, którzy zamierzają wytworzyć w swoim ogrodzie niezwykły klimat. Można wybrać figurę stylizowaną na zabytkową albo zdecydować się na rzeźbę w minimalistycznym stylu, która podkreśli współczesny charakter przestrzeni. Modne są również imponujące rzeźby orientalne, które będą perfekcyjnym dopełnieniem ogrodu w stylu chińskim.