Przygotowanie do chrzcin dziecka – ja je dobrze zaplanować?

lokal na chrzciny kraków

Dla rodziców chrzciny są pierwszym wielkim familijnym wydarzeniem dotyczącym bezpośrednio ich nowo narodzonej pociechy, z tej przyczyny troszczą się o to, aby wszystko w ten dzień było perfekcyjne. Planowanie chrzcin bywa jednakże wyzwaniem, szczególnie gdy na chrzcie ma pojawić się duża liczba krewnych oraz znajomych. Niżej otrzymasz parę wskazówek, które wesprą cię w tym zakresie.

Organizacja chrztu – o czym warto pamiętać?

Dawniej chrzciny odbywały się zaraz po narodzinach pociechy, czasami nawet tego samego dnia, ze względu na wysoką śmiertelność noworodków. Z czasem chrzciny przeobraziły się w istotny dzień nie tylko dla najbliższej rodziny pociechy, dlatego też są wyprawiane z reguły kilka miesięcy po jego urodzinach. Daje to czas na wnikliwe rozważenie najważniejszych kwestii tego wydarzenia, jak wybór matki i ojca chrzestnych, jak również kościoła, w którym zostanie udzielony sakrament. Wybierając w parafii dzień sakramentu wypada wziąć pod uwagę, ile czasu będzie potrzebne na powiadomienie zaproszonych gości, jak również zamówienie dla nich posiłków oraz noclegu, jeżeli będą przybywać do nas z różnych krańców kraju. W rozesłanych zaproszeniach radzimy zawrzeć prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojego przyjazdu, co jest potrzebne do określenia ile osób ostatecznie będziemy musielipodjąć. Nie bójmy się też zawiadomić, jakiego upominku oczekujemy dla pociechy. Goście przede wszystkim kupują zabawki, jednak rodzicom lepiej posłużą praktyczne podarki, jak np. kołderka dla dziecka, fotelik samochodowy bądź zestaw ubrań.

Na co zwrócić uwagę szukając lokal na chrzest?

Zaledwie dekadę temu chrzciny planowano zazwyczaj w domu rodziców malucha, z tej przyczyny nie każdy obecny podczas obrzędu w kościele bywał gościem uroczystego przyjęcia. Teraz obiad dla sporej grupy członków rodziny oraz dalekich i bliskich znajomych nowych rodziców to już standard. Sprawdzając propozycje lokali, gdzie można wyprawić przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko odnajmują wspaniale udekorowane pomieszczenia, ale także współdziałają z firmą cateringową, która przygotuje jadłospis korespondujący z charakterem wydarzenia i która zagwarantuje kompetentną obsługę biesiadników. Jeśli ceremonia zaplanowana jest na na miesiąc letni, radzimy znaleźć lokal na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym fotograf albo rodzina wykona przepiękne zdjęcia, a najmłodsi goście imprezy zamiast dąsać się przy stole mogą wybiegać się na świeżym powietrzu. Znaczący jest także taki dobór lokalu na chrzest, by przejazd z kościoła do miejsca obiadu nie trwał zbyt długo, podobnie jak późniejszy powrót gości do domu lub wynajętego hotelu.

Nasza siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]