Planujesz przyjęcie komunijne? O tym musisz pamiętać

Szukasz więcej informacji o aktualnej ofercie przyjęć komunijnych w Krakowie i okolicach? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka identycznie wyczekiwanym wydarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zdumiewać, ponieważ to zazwyczaj pierwsza rzeczywiście duża biesiada rodzinna, na której dziecko ma świadomość, że cała uwaga skoncentrowana jest jedynie na nim. Wobec tego rodzice chcą, żeby ten dzień uchował się przez lata w jego wspomnieniach.

Wyprawić przyjęcie w mieszkaniu czy wynająć salę na komunię?

Już przed fazą wysyłki zaproszeń na sakrament rodzice powinni się zdecydować czy przyjmą gości w swoim mieszkaniu czy niezbędne będzie zamówienie sali. Poczęstunek dla gości w domu jest zazwyczaj możliwe wtedy, gdy przygotowujemy uroczysty obiad wyłącznie dla najbliższej kilkuosobowej grupy krewnych, ale to już rzadkie przypadki. Obiady komunijne przekształciły się w ostatnich czasach w huczne eventy rodzinne, w których uczestniczy nawet do kilkudziesięciu gości, stąd też zazwyczaj organizowane są w restauracjach albo domach weselnych. Jeżeli planujemy zabukować pojemną salę, zalecamy rozpocząć poszukiwania lokalu, natychmiast jak będzie ogłoszony dzień komunii. W sezonie komunijnym sporym problemem może okazać się także zatrudnienie dobrej firmy cateringowej, dlatego trzeba wybrać taką salę na organizację obiadu, która współpracuje na stałe ze sprawdzonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przyrządzaniu menu na komunie. Ważne jest również to, aby sala na przyjęcie komunijne umiejscowiona była tak, aby przejazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był szybki i wygodny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – o czym jeszcze pamiętać?

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – zarówno ceremonię w kościele, jak następujący później obiad dla gości. Zwyczajem są także stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodziną i chrzestnymi. Lokalu na komunię musi więc wyróżniać się zjawiskowymi, schludnymi wnętrzami. Dodatkowym plusem będzie dostęp do przylegającego ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie można będzie zorganizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Sposobność skorzystania z ogrodu to także atrakcja dla najmłodszych gości przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich spora grupa, warto wziąć pod uwagę zatrudnienie animatora, który zajmie dzieci interesującymi zabawami.
Rzecz jasna, zaproszeni na obiad komunijne przyniosą upominki dla dziecka. Rodzice przeważnie dają im pełną dowolność z tym obszarze. Aczkolwiek nie będzie w źle odbierane, jeżeli napiszemy w zaproszeniu, że nie życzymy sobie pewnych rodzajów prezentów, np. quada albo zabawek militarnych.

Nasza siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]