Nie narażaj strony na wirusy i ataki hakerskie – o utrzymaniu WordPress

aktualizowanie wordpressa, wp security

WordPress, stworzony głównie jako platforma blogowa, w ciągu kilkunastu lat stał się jednym z najbardziej rozpowszechnionych systemów zarządzania treścią. Ponieważ bez problemów można opanować zasady jego obsługi, a jednocześnie jest niezwykle szybki, używa się go dzisiaj do tworzenia wymyślnych stron firmowych oraz sklepów e-commerce. Jednakże ten CMS może być przyczyną problematycznych sytuacji, toteż ważną i potrzebną usługą staje się aktualizowanie WordPressa.

Opieka techniczna WordPress – pamiętaj o cyklicznym wdrażaniu nowych edycji CMS

Utrzymanie strony na aktualnej edycji CMS-a jest bezspornie podstawą jej bezpieczeństwa. Raz za razem jednakże podmioty po utworzeniu strony zaniedbują regularną instalację kolejnych wersji CMS-a czy aktualizacji użytkowanych dodatków, przez co wystawiają stronę na zainfekowanie przez wirusymalware czy ataki hakerskie. Oprócz tego, pomimo iż WordPress jest stosunkowo łatwym CMS-em, jego aktualizacja może wiązać się z incydentalnymi problemami z należytym funkcjonowaniem sklepu lub strony. Dlatego konieczne jest, aby działanie to realizowała zawsze osoba obeznana z WordPressem, a jeżeli nie mamy w firmie oddziału informatycznego, należy polecić opiekę nad stroną www niezależnemu znawcy.

Utrzymanie WordPressa – oferta dla blogerów i małych i dużych firm

Usługa utrzymania WordPressa to oferta adresowana zwłaszcza do klientów biznesowych, tak małych jak i dużych firm, którym zależy na wydajnym oraz nieprzerwanym funkcjonowaniu ich strony firmowej, a także zabezpieczeniu jej baz danych i zasobów. Usługa ta potrzebna jest także freelancerom i blogerom utrzymującym prywatne strony www. W podstawowym pakiecie usługi zawarta pomoc w sporządzeniu kopii zapasowych, przeprowadzenie aktualizacji CMS-a oraz eliminacja następstw ataków hakerskich. W wyższych pakietach oferowane są też różnego typu monitoringi (między innymi zmian treści, logowań użytkowników oraz zmian wtyczek).

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]