Czyszczenie WordPress z malware powierz profesjonaliście

Dowiedz się, jak zamówić odwirusowywanie WordPressa.

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, iż ilość sklepów i witryn tworzonych z jego użyciem liczy się już w setkach milionów. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a powoduje, iż strony oparte na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W razie zainfekowania strony, nieodzowne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Jak zidentyfikować zainfekowanego WordPressa?

Informacje na stronieinternetowej zmieniły się bez Twojej wiedzy? Ze strony wychodzą wiadomości-śmieci? Na stronie znalazłeś odnośniki do nieznanych Ci adresów? A może logowanie jest zablokowane? To jedynie parę z popularnych symptomów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takich przypadkach nieodzowne jest bezzwłoczna reakcja, żeby znaleźć powód infekcji, a następnie przywrócić witrynę internetową do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania czy też po atakach cyberprzestępców należy zlecić specjalistom od tego typu działań, gdyż naprawa zainfekowanego WordPressa przeważnie wychodzi poza zakres umiejętności ludzi, którzy na co dzień parają się tylko tworzeniem stron i sklepów internetowych na tym CMS-ie.

Jak przebiega usuwanie infekcji ze strony www?

Profesjonaliści zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron opartych na WordPressie w ramach swoich działań naprawczych przeprowadzają skrupulatny przegląd plików i baz danych strony. Analizują pliki htaccess i wp-config, a także kod zainstalowanych na stronie motywów i wtyczek. W procesie czyszczenia zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które zmniejszą ryzyko powtórnej ataków. Jeżeli trwające dłuższy okres czasu zawirusowanie mogło spowodować dodanie strony do listy wykluczeń (np. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z CMS-a specjaliści podejmują też wymagane działania w celu wykreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Okresowe aktualizowanie CMS-a i wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek jest niezwykle ważne, gdyż eliminacja wszystkich skutków ataku hakerskiego nie daje pewności, iż analogiczny przypadek nie przydarzy się za kilkanaście miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]