Na flobo.io/mass-collect/ uzyskasz więcej szczegółów o mass collect.

Mass collect jest usługą, która umożliwia szybką weryfikację przelewów. Przedstawiamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób upraszcza pracę dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przypisania klientom indywidualnych numerów rachunków

Funkcja mass collect jest właściwie dość prosta. Polega na nadaniu wszystkim kontrahentom unikalnego numeru rachunku, który staje się zarazem ich identyfikatorem. Takie rozwiązanie jest przydatne tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest znaczna ilość klientów, czyli np. w firmach telekomunikacyjnych, w prywatnych gabinetach, a także wszystkich branżach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (między innymi w klubach fitness). Opłaty wpływające w systemie mass collect trafiają na konkretny rachunek firmowy, niemniej jednak uprzednie przydzielenie kontrahentom unikatowych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do wykonania przelewu (tradycyjny przelew, przelew za pośrednictwem poczty czy też przelew z karty). Zastosowanie mass collect przekłada się również na mniej czasochłonne księgowanie przelewów aniżeli w przypadku księgowania manualnego, a przy tym na wyeliminowanie możliwych omyłek nierzadko przydarzających w trakcie tego procesu.

Czy warto korzystać z usługi mass collect?

Choć mass collect nie jest aktualnie dostępna w większości banków (posiadają ją m.in. niektóre banki spółdzielcze i mBank) warto przeanalizować możliwość jej zastosowania w firmie, nawet takiej, która każdego miesiąca obsługuje około setki dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect łączy się wszak z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja powiązania z platformą finansowo–księgową (a zatem śledzenie na bieżąco przychodzących należności) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada także funkcję wysyłania powiadomień o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co z czasem efektywnie podnosi terminowość u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]