Kup złoto w sztabkach na https://goldbroker.pl/sztabki-zlota/.

Gromadzenie środków pieniężnych na koncie bankowym czy deponowanie ich na lokacie nie jest dzisiaj tak zyskowne jak kilkanaście lat temu. Niewielkie oprocentowanie proponowane przez banki, ale też i większa świadomość, że nie zainwestowany kapitał zapewnia zysku sprawiły, że poszukujemy strategii, które pozwolą naszym finansom przynosić w przyszłości dodatkowy zysk. Obok nabywania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz większe grono zwolenników zdobywają metale inwestycyjne, a przede wszystkim – sztabki złota.

Złote sztabki to inwestycja na długie lata

Na początku wypada wyraźnie zaznaczyć, iż lokata pieniędzy w złoto w sztabkach to długoterminowa inwestycja. Złoto zazwyczaj nie poddaje się mniejszym i większym kryzysom dostrzeganym w gospodarce, a wręcz destabilizacja ekonomiczna oraz polityczna nierzadko zwiększa jego cenę. Naturalnie, można zauważyć wahania w jego wartości, jednakże studiując jej historyczny wykres natychmiast można zobaczyć, że z czasem ona wzrasta. Dlaczego tak się dzieje? Od kilkuset lat ilość tego kruszcu w aktywnym obiegu utrzymuje się mniej więcej bez zmian. Dawno temu był on środkiem płatniczym, w tej chwili jest szeroko wykorzystywany w elektronice,medycynie czy przemyśle chemicznym, jak również – wciąż na dużą skalę – w sztuce i jubilerstwie. Mimo, iż pozyskiwanie złota jest nieustające i w teorii powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego metalu użytego np. podczas produkcji sprzętu elektronicznego (jak kable USB czy też telefony komórkowe) jest częstokroć nierentowny, w związku z tym zapotrzebowanie na złoto trzyma się wysokim poziomie i prognozuje się, że z biegiem lat ta tendencja nie powinien ulec zmianie.

Sztabki złota – odlewane w rozmaitych wagach

Czytając o inwestycji środków w złote sztaby większość osób natychmiast pomyśli, iż to nie dla nich, z uwagi na duży koszt. Jednakże sztabki złota są produkowane w różnych wagach, tym samym w zasadzie każdy może sobie pozwolić na inwestycję pewnej części oszczędności w ten kruszec. Złoto można kupić już w sztabkach o wadze 10 g, 2,5 g, a nawet 1 g. Takie drobne sztabki są wręcz znakomitym pomysłem na prezent. Zasobniejsi inwestorzy, posiadający większe fundusze nierzadko nabywają większe sztaby złota o wadze 20 g, 250 g, a także 1 kg. Warto jednak mieć świadomość dwóch faktów. Po pierwsze, inwestując w cięższą sztabkę nabywamy złoto zdecydowanie taniej. Po drugie, nie da się rozłamać kupionej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Dlatego powinno się kupować złote sztabki o rozmaitej wadze albo zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są wstępnie rozparcelowane na drobne sztabki.

Nasza siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]