Sprawdzaj kurs i wymieniaj złotówki na franka szwajcarskiego przez internet

Sprawdź więcej szczegółów o kursie franka na https://www.kantor.pl/frank-szwajcarski-kurs-waluty.

O franku szwajcarskim większość Polaków wie niedużo, generalnie zaledwie tyle, że to waluta, w której mnóstwo naszych rodaków zaciągnęło kilka lat wstecz kredyty hipoteczne, które teraz trudno im spłacić. Tymczasem historia tej waluty jest dość interesująca.

Waluta znana ze swojej niezwykłej stabilności – frank szwajcarski

Naturalnie, frank szwajcarski to waluta narodowa Szwajcarii, jednak jest to także środek płatniczy w Liechtensteinie. Tak jak dolar amerykański, euro i japoński jen, frank szwajcarski jest zaliczany do głównych walut w dzisiejszym świecie. Jednak nie była to pierwotna waluta, która pojawiła się w obiegu na terytorium historycznej Szwajcarii. Frank ogólnie mówiąc pojawił się zaledwie w XIX wieku i zastąpił kilka lokalne waluty, które wcześniej emitowano w różnych kantonach. Przez nieomal dwa wieki swojego istnienia frank szwajcarski zasłynął ze swojej niesłychanej stabilności, unikając między innymi destabilizacji w czasach kryzysów politycznych i ekonomicznych, jakie przeżyliśmy w XX i XXI wieku. Co ciekawe, frank szwajcarski nazywany jest jedną z najpiękniejszych walut na świecie. Jego banknoty wprowadzone do obiegu od połowy 90-tych charakteryzują się niecodzienną pionową orientacją grafiki i fenomenalnymi barwami. Na frankach można podziwiać osobistości z obszaru kultury (na przykład Alberto Giacomettiego, Arthura Honeggera czy Jacoba Burckhardta), a nie jak zwyczajowo bywa – wizerunki monarchów, ministrów czy wojskowych. A motywem przewodnim nowej, dziewiątej serii banknotów są nauka, natura oraz kula ziemska.

Bieżący kurs franka – te informacje sprawdzisz na stronie kantoru online

Frank szwajcarski ciągle cieszy się dużym popytem wśród inwestorów, jednakże jego kurs śledzą również bacznie osoby z niespłaconymi zobowiązaniami w tej walucie. By poznać aktualny kurs franka szwajcarskiego, polecamy odwiedzać na stronę kantoru online, gdzie notowania franka aktualizowane są w odstępach kilkusekundowych. Tu można też prześledzić wahania wartości waluty w dowolnie określonym przedziale czasu. Jest to funkcja idealna dla inwestorów planujących swoje następne kroki, a także dla frankowiczów czuwających na odpowiedni moment, aby zlecić wymianę złotówek na franki przed spłatą najbliższej części kredytu.

Nasza siedziba:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]