Potrzebujesz wymienić euro na pln? Sprawdź kurs euro online

Wymiana euro - sprawdź aktualną ofertę.

Euro to względnie nowa waluta, bo w formie banknotów i monet pojawiła się w obiegu dopiero na początku XXI w.. Jest ona w tej chwili podstawowym środkiem płatniczym w większości krajów Unii Europejskiej. Polska póki co nie spełnia kryteriów, umożliwiających przystąpienie do strefy euro, co nie znaczy, iż jej obywatele nie używają tej waluty regularnie, czy to dokonując zakupów za granicą bądź też zbierając oszczędności na koncie walutowym.

Korzyści z wprowadzenia euro w krajach przynależących do UE

Wprowadzenie euro w krajach przynależących do UE w dużym stopniu ułatwiło życie większości mieszkańców starego kontynentu, zarówno w sferze prywatnej, jak i biznesowej. Ujednolicona waluta oznacza wszak mniejsze komplikacje z obliczeniem ewentualnego zysku bądź kosztu przy planowaniu m.in. transakcji w handlu międzynarodowym, co przedtem powodu możliwych wahań kursów między walutami niejednokrotnie mogło okazać się nieudaną estymacją. Mieszkanie w strefie euro wpływa również na swobodę poruszania się mieszkańców krajów członkowskich, którzy w zasadzie wcale nie muszą dbać o zaopatrzenie się w pokaźną ilość gotówki w obcej walucie podczas wakacyjnych wyjazdów zagranicznych. Współcześnie wystarczy im po prostu ich własna karta płatnicza, a korzystając z niej za granicą, nie myślą już o wysokości spreadów naliczanych przez bank przy transakcji.

Wymiana złotówki na euro w kantorze online – korzystna i szybka transakcja

Polska, pomimo członkostwa w Unii Europejskiej od maja 2004 roku, na razie nie spełnia wszelkich warunków umożliwiających wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie zmienia to faktu, iż jako obywatele państwa członkowskiego Unii Europejskiej na co dzień prowadzimy transakcje biznesowe oraz robimy zakupy w euro. Osoby często realizujące przelewy w tej walucie mogą w kilka sekund sprawdzić aktualną cenę euro na stronie kantoru online, a zarazem także szybko wymienić złotówki na euro bez potrzeby opuszczania mieszkania. Wymiana euro w kantorach online przez wzgląd na niższe spready jest korzystniejsza i łatwiejsza, gdyż może zostać zaplanowana w dowolnej godzinie dnia (nawet w nocy!), a wymiana waluty odbywa się po kursach aktualizowanych na bieżąco, a nie – jak to na ogół jest przyjęte w bankach i kantorach stacjonarnych – w oparciu o średni kurs z minionego dnia.

Nasza siedziba:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]