Oszczędzaj czas i pieniądze – sprawdź jak działa kantor online

Odwiedź internetowy kantor.

Jeszcze parę lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze albo w placówce bankowej – te pierwsze w dalszym ciągu funkcjonują sklepach wielkopowierzchniowych oraz w galeriach handlowych! Aczkolwiek w błyskawicznie transformującym się świecie, klienci chcą wymieniać waluty bez przymusu wychodzenia z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, skutkiem tego właśnie utworzono kantory online, które to umożliwiają.

Jak działa kantor wymiany walut przez internet?

Działanie kantoru internetowego jest jednakowo nieskomplikowane jak tradycyjnego kantoru. Klient loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu środki, które potrzebuje wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów online jest zwłaszcza to, że transakcje można zlecać w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie ma miejsce już w porze działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o informacje pozyskiwane z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, na ogół z poprzedniego dnia. Drugim i niezwykle znaczącym atutem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te oferowane przez instytucje bankowe i kantory stacjonarne. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może prowadzić do uiszczenia spreadu w wysokości nawet 4-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready przeważnie nie wychodzą poza 2%. Kantory online świadczą również kilka innych usług stosowanych przez klientów, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej realizowanej w uzgodnionym przez klienta dniu czy też takiej, w której klient zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (wymiana jest przeprowadzana dopiero wówczas, kiedy ustalony przez klienta kurs spotka się z tym na rynku).

Kantor wymiany walut online – usługa dla kredytobiorców oraz pracowników zagranicznych

Kantory wymiany walut online to opcja dla osób doceniających komfort oraz dużą swobodę w dysponowaniu środkami finansowymi. Używają ich także osoby spłacające zobowiązania zaciągnięte w walucie obcej i osoby pracujące lub studiujące poza granicami Polski. Lecz nim zadecydujemy, aby powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego reputację i bezpieczeństwo, m.in. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.