Zarówno rolnicy, jak też właściciele firm, które zamierzają je rozwijać, powinni inwestować w zakup nowatorskich urządzeń i maszyn. Tak wielkie wydatki ciężko jest jednak sfinansować opierając się tylko na bieżącej działalności. Rozwiązaniem może się w związku z tym okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Rolnicy a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe dla rolników proponują w chwili obecnej nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają szansy na otrzymanie kredytu obrotowego przez banki. Jednak należy mieć świadomość, że często kredyty udzielane przez parabanki wiążą się z wyższymi kosztami albo zawierają nierentowne dla kredytobiorcy warunki, dlatego nie rekomendujemy tej drogi zdobycia środków finansowych.

O wsparcie na bieżącą działalność w postaci kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy niezależnie od wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności ograniczone są do niezbędnego minimum. To także dla wielu rolników okazuje się bardzo dużym atutem, ale nadal wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy dla przedsiębiorstw i rolników tylko z doświadczonym specjalistą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale też firmy. Kredyt tego rodzaju można wykorzystać na finansowanie wydatków związanych z działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może okazać się skomplikowane. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc doświadczony pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych i wiedza pomogą nam wyszukać kredyt perfekcyjnie dostosowany do potrzeb i wymagań naszego przedsiębiorstwa. Nieprzewidziane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm czy osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, ponieważ dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozszerzać prowadzoną przez siebie działalność albo spłacać swoje zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są w krótkim czasie, bez niepotrzebnych formalności i utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach bądź jednorazowo.