Szalunki – obowiązkowy element na każdej budowie domu

Więcej o szalunkach Kraków na https://abcszalunki.pl/wynajem/

Szalunki to nic innego, jak forma mająca charakter tymczasowy, którą najczęściej wykonuje się z desek. Może ona być wykonana również z drewnianych płyt, które wyprodukowano z drewna charakteryzującego się słabszą jakością. Niektóre firmy decydują się na wykonywanie szalunku z elementów wykonanych z metalu, ale tego typu postępowanie nie jest zbyt częste. Deskowanie – bo właśnie tak inaczej określa się szalunki – powoduje, że mieszanka, która jest wylewana, zyskuje oczekiwany kształt. Szalunki usuwa się dopiero po zastygnięciu mieszanki. Dzięki szalunkom można też solidnie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, gdy wylana mieszanka ostatecznie stwardnieje.

Szalunki – jak się je robi?

Wszelkie konstrukcje z betonu wykonuje się na budowie w odpowiednich formach, którymi są właśnie szalunki. W pierwszym etapie prac konieczne jest wykonanie szalunku, który następnie zostaje zalany solidnie dobraną mieszanką betonu. W niektórych przypadkach niezbędne jest wykonanie zbrojenia. Wykonuje się je przed wylaniem betonu. Szalunki wyjmuje się dopiero wówczas,gdy mieszanka solidnie zastygnie. Zazwyczaj niezbędne jest do tego od około dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki robi się między innymi w przypadku fundamentów, betonowych cokołów ogrodzeń oraz stropów żelbetowych. Cechują się więc bardzo szerokim zastosowaniem, a budowa bez ich użycia nie przebiegałaby tak szybko.

Szalunki – jakie moduły potrzebne są do wykonania szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są też specjalne dźwigary i podpory. Nieraz zdarza się, że niewielkie przedsiębiorstwa budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. Wówczas rozwiązaniem okazuje się być skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w zaopatrywaniu zakładów budowlanych w szalunki i sklejkę.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]