Jeśli szukasz sklejki Kraków, koniecznie wejdź na sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe

Deski szalunkowe to istotny moduł szalunków. Tę funkcję mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wykonane z innego surowca, jakkolwiek zazwyczaj wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem wybudować budynki ze ścianami wykonanego z tego materiału. Szalunki są również wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na przygotowanie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jest nam potrzebna, a nie możemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wytwarza

Dawniej w szalunkach na ogół stosowane były deski z litego drewna. Te aczkolwiek były kosztowne, a przy tym nie posiadały wymaganych parametrów – przede wszystkim nie najlepiej radziły sobie z zawilgoceniem. Dlatego obecnie wykorzystywana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z wielu gatunków drewna – na ogół z olchy, topoli lub brzozy. W ofercie producentów znajdują się różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które produkuje się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeżeli nie możesz kupić

Firmy budowlane dysponują przeważnie swoją sklejką szalunkową wraz z modułami pozwalającymi na jej łączenie. Kiedy jednak planujemy budowę domu lub garażu własnymi siłami, nie ma potrzeby kupowania wszystkich elementów szalunków – można je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma służy również wynajmem innych elementów potrzebnych do postawienia szalunków – między innymi głowic i łączników.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]