
Sprawdź, gdzie zamówić kombinezon polipropylenowy, wejdź na globalhygiene.pl.
W szeregu gałęzi przemysłu otoczenie pracy pełne jest różnych czynników, które mogą narażać pracowników na uszczerbek na zdrowiu. W szeregu przypadków samo dostarczenie im rękawiczek i czepków ochronnych nie jest wystarczające – potrzebna jest protekcja większej powierzchni, a nawet całego ciała. Ten poziom bezpieczeństwa dają wyłącznie kombinezony i fartuchy ochronne.
W jakich branżach korzysta się z kombinezonów i fartuchów ochronnych?
Można sądzić, że tak szerokie zabezpieczenie ciała jest sporadycznie konieczne, jednak to błędne myślenie. Przeciętny Polak na ogół zwykle nie chodzi do miejsc, gdzie pracownicy muszą zakładać kombinezony chroniące całe ciało, a takie przypadki widzi tylko w telewizji. Lecz taka odzież ochronna wykorzystywana jest codziennie wszędzie tam, gdzie higiena pracy musi spełniać rygorystyczne normy, stąd też zakładają ją między innymi kosmetyczki i fryzjerzy, którzy przeważnie stosują lekkie jednorazowe fartuchy ochronne czy kadra linii produkcyjnych w przemyśle żywnościowym, którzy w ten sposób chronią swoje ubranie przed zachlapaniem, ale także redukują możliwość przeniknięcia włókien z ich garderoby na produkowaną żywność. Fartuchy oraz kombinezony ochronne są praktycznie obowiązkowe w medycynie – gabinety medyczne, szpitale czy ambulatoria nie mogłyby bezpiecznie wykonywać swoich działań bez tego akcesorium.
Z jakich tworzyw wykonuje się kombinezony i fartuchy ochronne?
W ofercie producentów odzieży ochronnej dostępne są fartuchy oraz kombinezony zarówno jednorazowe, jak i wielokrotnego użytku. Zazwyczaj posiadają one ściągacze na nogawkach i rękawach, które uniemożliwiają ich podnoszeniu się, co zauważalnie zwiększa komfort pracy. Akcesoria ochronne jednorazowego użytku są przydatne w tych branżach, gdzie ważne jest utrzymanie sterylności przy równoczesnym zminimalizowaniu styczności ze środkami chemicznymi, jak np. detergenty czy wybielacze. Korzystanie z takich fartuchów i kombinezonów, mimo że da się ich użyć tylko raz, przeważnie nie przyczynia się do zwiększenia kosztów. W sporych zakładach pracy do ich dystrybucji wśród zatrudnionych można zainstalować proste w użyciu podajniki.
Z czego robione są fartuchy oraz kombinezony ochronne? Najczęściej z polipropylenu (PP), a konkretniej z włókniny polipropylenowej, nazywanej potocznie flizeliną lub wigofilem. Ten materiał za sprawą swojej struktury przypominającej tkaninę pozwala na swobodną cyrkulację powietrza oraz absorbuje pot, toteż nie powoduje dyskomfortu. Z kolei w produktach foliowych używa się lekkie folie polietylenowe (z PE, LDPE albo CPE).
Nasza siedziba:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz
Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail:
[email protected]