Wytrzymałe blachy trapezowe na dach – niedrogie rozwiązanie

Dowiedz się więcej o blachach trapezowych na regamet.pl.

Blachy trapezowe na dach tworzą odporne pokrycie, są ekonomiczne i mogą być używane zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i składów czy hal produkcyjnych. Dlaczego blachodachówka trapezowa ostatnio bardzo popularna?

Trapez na dach – ekonomiczna a zarazem odporna blacha

Nazwa blachy trapezowej czerpie od jej kształtu – płaty mają przetłoczenia w przypominające trapez. Proces jej montażu jest bardzo łatwy – poradzi sobie z tym każda ekipa budowlana. Budulec ten jest ceniony też z uwagi na zalety ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i robocizna nie pociągają za sobą dużych kosztów. Z uwagi na niską cenę artykułu i łatwy montaż, blacha trapezowa jest coraz częściej stosowana do kładzenia pokryć dachowych i może być wspaniałą alternatywą dla kosztowniejszej blachy na rąbek stojący. Rozwiązanie to cechuje się doskonałą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową wytrzyma w dobrej formie przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, dysponuje wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie można zastosować blachy trapezowe?

Blacha trapezowa wyśmienicie sprawdzi się jako pokrycie dachu domu jednorodzinnego o nieskomplikowanej bryle, m.in. w stylu minimalistycznym. Najlepiej wygląda na budynkach z dachem o dużej powierzchni, pasuje zarówno do domów drewnianych, jak i murowanych. Może być również używana wszędzie tam, gdzie z rozmaitych powodów nie można stosować tradycyjnych dachówek ceramicznych. Blacha trapez będzie też bez zarzutu prezentować się jako uwieńczenie magazynów, wiat lub budynków gospodarczych. Blachę trapezową dachową powinno się kupować bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy pewność, że materiał jest najwyższej jakości i spełni nasze oczekiwania. Producenci posiadają bogatą paletę barw blach trapezowych, jak również akcesoria dodatkowe, np. systemy rynnowe.

Nasza siedziba:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08