Właściwości polietylenu i jego zastosowanie w produkcji artykułów foliowych

Znajdź worki foliowe na https://globalhygiene.pl/artykuly-foliowe/.

Folia z polietylenu to materiał, bez którego współczesne życie nie byłoby takie samo. Produkuje się z niej nie tylko worki używane w mieszkaniach, ale również produkty foliowe stosowane m.in. w sektorze spożywczym.

Z czego wytwarza się worki foliowe do pojemników E2?

Polimer etenu, czyli polietylen, wykorzystywany jest często w przemyśle. Najczęściej spotykana jego postać to prawdopodobnie worki na śmieci. Do ich produkcji wykorzystuje się zarówno polietylen o małej gęstości (oznaczany jako LDPE), jak i polimer etenu o znacznej gęstości (HDPE). HDPE jest mniej przezroczysty, lecz posiada wyższą temperaturę topnienia oraz wyróżnia się lepszą wytrzymałością mechaniczną. Z folii tego typu wytwarza się m.in. mocne worki na śmieci. Natomiast LDPE jest przezroczysty, bezzapachowy i dość miękki, a dzięki temu niezmiernie sprężysty. Nie jest tak wytrzymały na znaczne temperatury, lecz w tych niższych zachowuje swoją sprężystość. Jest to przydatne w branży spożywczej, szczególnie tam, gdzie magazynuje i dostarcza się zamrożone produkty, przykładowo w przetwórstwie mięsnym. Dla sektora spożywczego z LDPE produkuje się worki foliowe E2, które pasują do skrzynek w kilku rozmiarach. Co istotne, worki do tego przeznaczone muszą posiadać atesty pozwalające im na styczność z produktami żywnościowymi.

Antystatyczne peleryny dla fryzjerów oraz pozostałe artykuły foliowe

Z polietylenu wytwarza się również wiele innych artykułów dla różnorodnych sektorów przemysłu. To np. wszelkiego typu opakowania, przejrzysta folia pakunkowa, zakrętki, a nawet mocne żyłki czy żagle. Jest to również surowiec, z którego Global Food Hygiene – krajowy producent odzieży ochronnej – opracował jednorazowe, przezroczyste i antystatyczne peleryny dla branży fryzjerskiej. Peleryny wytwarzane są w paru kolorach i w dwóch rozmiarach, a sprzedawane są w formie praktycznej rolki ze zrywką, którą można umieścić w dozowniku.

Nasza siedziba:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]