Ubrania na motor chronią ciało motocyklisty

Kup odzież na motocykl na https://tinyurl.com/y8zk7pzo.

Od dawna wiadomo, iż jazda na motorze nie należy do najbezpieczniejszych aktywności. W czasie potencjalnego wypadku prowadzącego motocykl nie chronią pasy i w pełni odczuwa on siłę zderzenia. Dlatego tak istotne dla każdego motocyklisty jest zaopatrzenie się w dobrą odzież zaprojektowaną z myślą o jeździe tego rodzaju. Ubranie na motocykl nie tylko zmniejsza możliwe obrażenia kierowcy, ale także chroni go przed deszczem, wiatrem i promieniami słonecznymi, co podnosi wygodę jazdy.

Odzież na motocykl – ze skóry czy z tekstyliów?

Wybierając odzież motocyklową w pierwszej kolejności powinno się wyposażyć się w kask, gdyż zgodnie z prawem o ruchu drogowym jego posiadanie jest obowiązkowe, obojętnie czy gnamy sportowym ścigaczem po ekspresówce, czy jedziemy powolutku na skuterze. Jest to także najistotniejszy element protekcji prowadzącego jednoślad, osłaniający czaszkę przed ranami mogącymi wywołać poważne skutki dla jego zdrowia, a często i życia.

Do zabezpieczenia pozostałych części ciała w czasie jazdy jest dużo opcji. Pasjonat motorów może skompletować swój ubiór sięgając po stosowną kurtkę i spodnie zaprojektowane z myślą o jeździe na motorze lub postawić na kombinezon. W sklepach motorowych do wyboru mamy odzież tekstylną i skórzaną. Wiadomo, skóra jest wyjątkowo odpornym na zniszczenia półproduktem, co nie świadczy o tym, że ubrania na motor sporządzone z tekstyliów chroni słabiej – korzysta się w nich z tkanin o dużej wytrzymałości na otarcia i wysokie temperatury. Te elementy ubioru motocyklisty posiadają stosowne wzmocnienia (slidery) osłaniające łokcie, kolana oraz barki, które w trakcie upadku są wyjątkowo narażone na otarcia.

Kołnierze, zbroje i pozostałe akcesoria

Następnymi istotnymi elementami ubrania na motor są buty oraz rękawice. Rękawice w czasie upadku chronią dłonie przed poważnymi urazami, ponieważ to nimi automatycznie zasłaniamy resztę ciała wysuwając je na wprost, przez co narażamy je na bolesne otarcia skóry i złamania. Należy wobec tego wybierać rękawice ze dodatkowymi elementami chroniącymi wewnętrzną część dłoni oraz kłykcie. Odpowiednie buty na motor obok tego, że osłaniają delikatne kości śródstopia, zapewniają również większą przyczepność, a co za tym idzie dokładniejsze panowanie nad ciężkim motocyklem.

W jakie inne części ubrań na motor warto kupić? To bez wątpienia camelbagi, kominiarki, gogle o ile korzystamy z kasku crossowego, jak również kolejne ochraniacze, slidery albo zbroje.

Nasza siedziba:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]