Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Dowiedz się więcej o toczkach do jazdy konnej na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, z uwagi znaczną prędkość i wysokość, bywają naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest szczególnie głowa jeźdźca, która obligatoryjnie musi być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jazdy konnej można kupić dwa typy zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co wybrać?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest zwykle wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednakże tak dobrej ochrony jak kask, przez co rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, używany przez wyczynowych sportowców, który posiada atesty stosownych organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najważniejsza kwestia przy doborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask winien dysponować stosownymi certyfikatami, jak również być idealnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca lub umożliwiać regulację swojego rozmiaru. Do kasku warto dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask nie warto też iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej miejscowości nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]