Sztylpy i czapsy – co wybrać do jazdy konnej?

Szukasz sztylp skórzanych? Wejdź na horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26.

Według wielu jeźdźców najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć istotnie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, nie są bez wad. Najważniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek kosztują aż kilka tysięcy złotych. Ponadto, zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w znacznym stopniu utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewce buta. Tych wad nie mają na szczęście sztylpy i czapsy.

Główne cechy czapsów i sztylp

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące ochronę wyższej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają jedynie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – kończą się dopiero na pachwinie, stanowiąc zabezpieczenie dla nogi na całej długości. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych materiałów. W sklepach najczęściej spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są też modele wyrabiane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Ostatnie wymienione wyżej warianty cechuje dużo niższa cena. Są zatem polecane dżokejom z ograniczonym budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Okazały wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc również jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]