Shuttersy w sypialni i w salonie – kontroluj światło i temperaturę

Na skyshutters.pl/realizacje/ znajdziesz przykłady z zastosowaniem shuttersów w salonie.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, tzw. szatersy (shutters), kojarzą się najczęściej z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu afrykańskim czy południowoamerykańskim. Ale ten moduł zabezpieczenia okna można użyć również w europejskich domach – jest to niezwykle trwałe, a równocześnie doskonale prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu aranżacji zda egzamin lepiej niż popularne w tym momencie żaluzje.

Shuttersy w salonie – funkcje ozdobne i praktyczne

Shuttersy w salonie lub w pokoju gościnnym, pełnią podwójną funkcję – ozdobną oraz praktyczną. Shuttersy zauważalnie podnoszą estetykę pomieszczenia. Ich lamele są szersze, dzięki czemu wspaniale prezentują się na większości okien. Kwestia estetyki jest ważna, gdyż to w salonie ludzie spędzają po wiele godzin w trakcie dnia, jak również podejmują tu gości. Z tej przyczyny powinno się zadbać, żeby ten pokój nie tylko efektowny, ale również wygodny. Opcja ustawienia stopnia nachylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych docierających do wnętrza, co pozwala np. na zupełne jego przyciemnienie, kiedy chcemy obejrzeć serial, bądź jego przyjemne ściemnienie, kiedy staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – regulacja ciepła

Opcja kontroli wnikania światła do pomieszczenia jest zdecydowanie najważniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednakże też z innej przyczyny – dzięki nim da się efektywnie korygować temperaturę pokoju, która w sporej mierze oddziałuje na nasz mocny sen. Z pomocą okiennic shuttersów w trakcie lata łatwiej jest zachować niższą temperaturę w sypialni, natomiast w okresie zimowym przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Prócz tego shuttersy tworzą skuteczną barierę chroniącą przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to także doskonałe rozwiązanie dla ludzi cierpiących na alergie. Na ich lamelach zbiera się mniej kurzu aniżeli w fałdkach firan, a ich utrzymanie jest wyjątkowo łatwe i trwa dosłownie parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie będą prezentować się też w łazience, w pokoju dziecka czy w kuchni.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]