Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

Dowiedz się, gdzie zamówić lampę solną.

Niewielkie dekoracje z minerałów i kamienia od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z przeróżnych wypraw po Europie, a nieraz nabywamy tak po prostu, bowiem pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest mieszkanie. Rzadko aczkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – na ogół to pospolite ozdoby. Minerałem, z którego można jednakże wytworzyć obiekty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przede wszystkim lampy, ale też inne przybory.

Lampy solne występują w kilku barwach

Lampy solne są ładne i bez większego problemu dopasujemy je do wystroju domu, bo są dostępne w 3 kolorach (różowym, szarym, białym) i w licznych ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są unikalne jak linie papilarne, jako że nie ma brył kamiennych o jednakowych kształtach oraz strukturze krystalizacji. Niezmiernie popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się chropowatą, nie oszlifowaną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy zajmujący się robieniem tych lamp, nadają im finezyjne kształty, m.in. kuli bądź walca.

Lampy solne a wyzwalanie jonów ujemnych

Wiele osób sądzi, iż lampy solne wywierają pozytywne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im przede wszystkim zdolność jonizacji powietrza, czyli generowania ujemnych jonów, które równoważą te generowane przez otaczające nas urządzenia elektroniczne. Aniony polepszają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie między innymi ludziom chorym na na astmę bądź alergię. Blask, jaki dają tego rodzaju lampy, jest subtelny i kojący, zatem zaleca się kupienie ich jednostkom, którym dokucza stres lub bezsenność, bowiem dzięki nim można szybciej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się jedynie lamp solnych. Robi się z nich także prześliczne świeczniki i pojemniczki na biżuterię, a większe bloki z soli himalajskiej stosuje się w aranżacji wnętrz, jak również gastronomii.

Nasza siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]