Najważniejsze cechy anteny telewizyjnej

Jeśli potrzebujesz anteny telewizyjnej, powinieneś odwiedzić tę stronę

W przeważającej większości domostw znaleźć można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak telewizor nie był niepotrzebnym urządzeniem, trzeba zaopatrzyć się również w wysokiej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w różnych sytuacjach.

Antena naziemna – na jaki rodzaj warto się decydować?

Wybór anten DVB-T jest obecnie naprawdę duży. W sprzedaży znajdują się anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T, a także siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Znajdujące się obecnie w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim łatwością montażu. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w dłoni narzędzia potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które obecnie oferują nam producenci, charakteryzują się też wyjątkową wytrzymałością na działanie zmiennych uwarunkowań pogodowych. W związku z tym umożliwiają odbiór programów telewizyjnych wysokiej jakości przez bardzo długi czas.

Antena telewizyjna – co należy uwzględnić przy jej wyborze?

Szeroki wybór anten tego typu sprawił, że powinno bardzo przemyśleć wybór anteny, którą zamierzamy zastosować. Warto pamiętać, że uwagę należy zwrócić na szereg uwarunkowań, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników szybko wyszukamy w Internecie. Znaczenie ma także moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego kierunkowość. Uwzględnić powinno się zawsze ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma także to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy też w mieście.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]