Montaż bagażnika dachowego zostaw specjalistom

Sprawdź, gdzie nabyć bagażnik bazowy

Wyjazd samochodem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszelkie konieczne w trakcie urlopu sprzęty. Przeważnie nie spakujemy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne wymiary niektórych przedmiotów. Tu warto wymienić przede wszystkim rowery czy narty, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu są bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe przystosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Ładowność samochodu w dużej mierze zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym przedmiotom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym i wodą, ale również nie wpływa znacząco na spadek osiągów pojazdu, ponieważ ma aerodynamiczny kształt. Do jego założenia niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeśli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je założyć sami. Miejmy jednakże na uwadze, by dobór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż zlecić fachowcom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe doskonałe dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też kupić specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy samochodem narty, kajaki czy rowery. Uchwyty tego typu są zwykle dedykowane do przewozu danego rodzaju sprzętu – gwarantują tym samym wysoki poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części auta – na haku holowniczym albo pokrywie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, iż rowerom nie grozi wtedy kolizja z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Nasza siedziba:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]