Mocznik, ceramidy, skwalen – skład kremów przeciwzmarszczkowych do cery

Zamów kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy na houseofbeauty.com.pl.

Nawet młoda skóra bez wyprysków wymaga stosownej pielęgnacji. Pozwoli to zwolnić naturalne procesy wyniszczania się tkanek i tym samym dłużej zachować je w dobrym stanie. Głównie ma to odniesienie do skóry twarzy, która jest najbardziej narażona na powstawanie nieestetycznych zmian, pośród których szczególnie przykre dla kobiet, jak i mężczyzn, są zmarszczki. W związku z tym tak istotne jest, by stosować właściwe kremy przeciwzmarszczkowe dobrane do rodzaju skóry oraz wieku. Szczęśliwie nie jest to trudne, gdyż w sprzedaży można kupić kosmetyki dopasowane do dowolnego typu skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – jakie czynniki są w nich zawarte?

Jednym z najistotniejszych zadań kremów przeciwzmarszczkowych jest hydratyzacja skóry. Z tego względu kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy często posiadają w składzie mocznik – czynnikwiążący cząstki wody i tym samym powstrzymujący jej utratę, przy czym dodatkowo czyniący skórę bardziej miękką. Kremy tego rodzaju mają w składzie również tłuszcze nazywane ceramidami, które też przeciwdziałają utracie wody dzięki temu, że wypełniają obszary między komórkami skórnymi. Ważnym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy jest też skwalen. Jest to substancja znajdująca się w składzie naturalnego płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. W odpowiednim nasyceniu skwalen zwalcza wolne rodniki i pozostałe szkodliwe czynniki, a przy tym umożliwia substancjom odżywczym dotrzeć do skóry.

Typy kremów przeciwzmarszczkowych do cery

Kosmetyki przeciw zmarszczkom można podzielić na kilka rodzajów. Najistotniejszym kryterium podziału jest wiek użytkownika, do którego kierowany jest dany preparat. Przy jego wyborze warto też wziąć pod uwagę, do pielęgnacji jakiej partii ciała został on stworzony – przecież krem przeciwzmarszczkowy do cery różni się pod wieloma względami od kremu do szyi lub pod oczy.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]