Meble z drewna litego z zakładu stolarskiego – lepsze niż odpowiedniki z sieciówek

meble drewniane, meble z drewna, sklep z drewnianymi meblami

Żyjemy w czasie kiedy również w małych miastach bez przeszkód można wskazać rozmieszczenie popularnych salonów meblowych. Ich oferta jest nierzadko tak ogromna, że wchodząc do takiego sklepu można w parę chwil zaaranżować całe mieszkanie. Jednak meble ze znanych sieci produkowane jest najczęściej z prostych w obróbce i lekkich płyt pilśniowych. Sporadycznie są one jednakowo trwałe oraz piękne jak meble dębowe, opracowane przez specjalistów pracujących w zakładach stolarskich i wytworzone z troską o najmniejszy element.

Meble z drewna litego są nieco droższe, ale przetrwają lata

Nabycie mebli wytwarzanych taśmowo nie da się raczej nazwać długofalową inwestycją. Systemy meblowe z sieciówek już po paru latach będą przejawiać poważne znamiona zużycia: zawiasy się obluzują, okleina odwzorowująca drewno odklei się na zagięciach, a tył z chudej sklejki z czasem się złamią bądź wypaczą. To nie meble naszych babć i dziadków, które przechodziły z pokolenia na pokolenie w zasadzie nienagannym stanie. Meble dębowe obecnie nie są wbrew pozorom rzadkością na rynku, jednakże nie cieszą się takim wzięciem, ponieważ taniej, łatwiej i szybciej jest nam kupować w sieciówkach. Oczywiście, kupujący bierze pod uwagę, iż meble dębowe z reguły są stosunkowo droższe i, jeśli produkowane są na zlecenie, czasem czeka się na nie nawet parę tygodni. Niemniej jednak w zamian za to kupujący otrzymuje mebel gotowy służyć nam dziesięciolecia, o ile będzie się go poprawnie pielęgnować. A utrzymanie w dobrej kondycji wyrobów z litego drewna wbrew pozorom nie jest trudne.

Wyroby z litego drewna – komponują się z licznymi trendami aranżacyjnymi

Oprócz fenomenalnej trwałości wyroby z litego drewna posiadają również wiele innych walorów, co powoduje, że nieustannie są faworyzowane i rekomendowane przez znanych architektów wnętrz. Meble z drewna litego nawet o prostym designie dodają wnętrzom wyrafinowany styl. Drewniane meble wprowadzają przytulność łączoną z gniazdem rodzinnym, jak również zaznaczają przywiązanie ich właściciela do przyrody. Lite drewno bardzo dobrze pasuje do przeróżnych stylów aranżacyjnych, dlatego stolik lub komoda kupiona do pokoju w stylu rustykalnym można będzie bez przeszkód wpleść za jakiś czas w nowy, na przykład industrialny wystrój. Co istotne, nawet gdy właściciel zapomni o okresowej pielęgnacji mebli, wyroby z litego drewna na ogół udaje się dość łatwo odnowić.

Nasza siedziba:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]