Maski do włosów – intensywna regeneracja

Chcesz zamówić maski do włosów? Wejdź na houseofbeauty.com.pl/c/69-maski-do-wlosow.

Nasze włosy narażone są na szereg szkodliwych czynników. Na ich stan źle oddziałują m.in. niektóre zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, słońce czy też silny wiatr. Równie szkodliwe może okazać się użycie nieodpowiednich kosmetyków, farbowanie, stylizacja za pomocą suszarki bądź prostownicy lub spanie z mokrymi włosami. To powoduje, że włosy wymagają stałej pielęgnacji. O ile uszkodzenia nie są zbyt duże, możemy do tego zastosować odżywkę. Często jednakże ten kosmetyk bywa niewystarczający.

Odżywki a maski do włosów

Maski do włosów odbudowują znacznie intensywniej niż zwykłe odżywki. Lepiej także zabezpieczają włosy. Fryzjerzy często nazywają je „jedzeniem” dla włosów – z nich czerpane są substancje odżywcze, które umożliwiają odbudowanie nawet najbardziej wyniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek sposobem aplikacji – wymagają one dłuższego trzymania na włosach. Aby przeniknęły w głąb komórek włosów i skóry, powinno się je wypłukać nie wcześniej niż po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich silne działanie, najodpowiedniej korzystać z nich nie częściej niż raz w tygodniu.

Maski do włosów – jaki jest ich skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów zawierają więcej składników wpływających na poprawę stanu włosów. W zależności od przeznaczenia danego kosmetyku, pojedyncze składniki mogą być dobrane tak, żeby ochraniać włosy przed niekorzystnymi czynnikami (na przykład promieniowaniem UV) albo by je odbudować. W tym celu stosuje się takie substancje jak keratyna, wszelkiego typu olejki, jak również silikony. Naturalne maski do włosów zawierają dodatkowo ekstrakty roślinne (między innymi z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]