Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Kontenery KP kupisz na ekombud.pl/kontenery-specjalne/

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak mnóstwo rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną konstrukcją oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie materiały można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do specyfiki składowanych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak zdemontowane elementy stolarki otworowej, zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe, jak również gruz, złom – zazwyczaj służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do magazynowania odpadów w płynnych lub półpłynnych odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla magazynów oraz firm transportowych

W przypadku ładunków o znacznych gabarytach niebędących odpadami czy też wymagających selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest ekspresowy rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są przede wszystkim dla magazynów i firm transportowych.

Nasza siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]