Kawa w kapsułkach – taniej niż w kawiarni

Jeśli chcesz kupić kapsułki do kawy, koniecznie sprawdź cafessima.pl.

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki gorącej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się także ze znajomymi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale nadal pijemy go najczęściej w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki z kawą równie dobra jak w kafejce

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków czy też fantazyjnie sporządzoną idziemy na ogół do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować różnorodne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać poprawnej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak przekształcić espresso w doskonałe latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego popularna od dekad, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki z kawą, którą można przygotować w kilka minut w niewielkich dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki do kawy? Głównie dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest bezbłędnie odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu właściwej ilości wody, podstawienie filiżanki bądź kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż sprzęt wykona całą pracę za nas.

Kapsułki do kawy – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są drogie – małe modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Sama kawa w kapsułkach to również nie jest ogromny koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można przygotować w domu za niecałe 1,20 zł. Cena waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem podawanym w kawiarni, jest to na ogół ok 15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich olbrzymią zaletą. Smakosze kawy jednakże zastanawiają się częstokroć czy nabywając ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do zakupu kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To bezpodstawne obawy. Dzisiaj do większości wziętych systemów, takich jak Nescafe Dolce Gusto, Tchibo Cafissimo czy Nespresso można zamówić kompatybilne kapsułki.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]