Jak chronić dłonie w niebezpiecznych warunkach pracy?

rękawice ochronne

W trakcie wykonywania wielu obowiązków zawodowych, częścią ciała, która jest wyjątkowo narażona na różnorodne skaleczenia są dłonie. Stąd też wypływa zatem potrzeba ich osłony skutecznymi środkami, jakimi są należycie dobrane do warunków pracy rękawice ochronne.

Rodzaje rękawiczek ochronnych

Rękawice ochronne dzieli się na 3 kategorie, z których kategoria I oznacza, iż rękawice chronią dłonie w przypadku mniejszego zagrożenia skaleczeniem rąk, z kolei kategoria III to już rękawice do wykorzystania w środowisku wysokiego ryzyka, m.in. w trakcie pracy z silnymi środkami chemicznymi lub detergentami zdolnymi uszkodzić skórę (przykładowo z octanem etylu, z kwasem octowym czy z dwusiarczkiem węgla), bardzo niską temperaturą czy szkodliwymi czynnikami biologicznymi. Zadaniem pracodawcy jest wobec tego zapewnienie zatrudnionym strojów ochronnych odpowiednio dobranych do specyfiki wykonywanej przez nich pracy. Toteż przed zakupem rękawiczek ochronnych istotne jest oszacowanie, czy dany środek ochronny otrzymał atesty poświadczające spełnianie niezbędnych norm, innymi słowy czy ochrania on przed zagrożeniami, z którymi pracownik ma kontakt. Informacja o spektrum ochrony zwykle ujęta jest na rękawiczkach pod postacią łatwych do odczytania symboli.

Jakiego rodzaju rękawice ochronne ma w swoim asortymencie ich polski dystrybutor?

Jednym z najbardziej znanych krajowych dostawców oraz producentów rozmaitego rodzaju rękawiczek ochronnych i jednorazowych jest spółka Global Food Hygiene z Sieradza, która w swoim asortymencie posiada rękawice spełniające kryteria wszystkich wspominanych powyżej w poprzednim akapicie kategorii. Są to m.in. rękawice do rzeźni oraz rękawice antyprzecięciowe wytwarzane z mocnej stali nierdzewnej, które chronią dłoń i przedramię pracownika, rękawice robocze pokryte nitrylem, lateksem bądź poliuretanem, charakteryzujące się lepszą odpornością na ścieranie i które znacznie polepszają chwytność, jak również rękawiczki z bawełny, które na co dzień stosuje się w przetwórstwie żywności bądź jako wkład pod inne, cięższe rękawice, które mogłyby zadrapać skórę. Oczywiście w ofercie Global Food Hygiene nie brak także obszernego asortymentu rękawiczek foliowych z polietylenu (również fasonu z zarękawkami) oraz jednorazowych, bezpudrowych rękawic z nitrylu i z lateksu, które są w zasadzie niezbędne w branży kosmetycznej, spożywczej i medycznej.

Nasza siedziba:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]