Elementy stroju jeździeckiego – bryczesy

Dowiedz się, gdzie zamówić spodnie bryczesy, wejdź na horse-trade.pl/Bryczesy-jezdzieckie.

Jazda na koniu wymaga nie tylko ogromnych pokładów cierpliwości, godzin pracy i wielu wyrzeczeń, ale też odpowiedniej garderoby, która nie będzie krępować ruchów. Chcesz zamówić wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Ogromny wybór asortymentu znajduje się w sklepie Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów tam, gdzie nogi dotykają do siodła, co zmniejsza zagrożenie otarcia naskórka. Poprawnie wykonane bryczesy do jazdy konnej powinny być obcisłe i elastyczne, a jednocześnie nie ograniczać ruchów i pozwalać na komfortową jazdę w różnych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl kupić można bryczesy wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z lycrą, dzięki którym jeździec czuje się w pełni swobodnie.

Jak kupić najodpowiedniejsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być przede wszystkim dostosowane do budowy ciała dżokeja i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Przy wybieraniu odpowiednich spodni jeździeckich należy upewnić się czy mają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który może być wytworzony z skóry ekologicznej, silikonu lub innych materiałów zapewniających solidną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej kolanowy lub pełny, obejmujący też łydki i uda. Oddzielną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one być wyposażone w warstwę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które gwarantują komfort termiczny w czasie jazdy. Znaczenie mają także walory użytkowe – rozciągliwe zakończenia nogawek czy liczne kieszonki.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]