Ekspres do kawy Jura – dlaczego warto go kupić?

Dobranie odpowiedniej kawy nie gwarantuje przygotowania doskonałego naparu. Aby zadowolić rodzinę świetnym smakiem kawy, musimy postarać się o właściwą metodę zaparzania, jak również sprzęt, który pozwoli na wypracowanie właściwej ciepłoty wody i ciśnienia. Pamiętają o tym specjaliści z firmy Jura, którzy od prawie dziewięćdziesięciu lat proponują klientom świetne urządzenia, które mogą być stosowane zarówno przez entuzjastów smacznej kawy, jak i doświadczonych baristów. Czemu jednak powinniśmy postawić na ekspresy tej firmy? Jakie zalety wykazuje ekspres do kawy Jura? Jak wybrać urządzenie właściwe dla naszych oczekiwań i uniknąć problemów w jego eksploatacji?

Ekspres do kawy Jura dla koneserów

Jura znana jest przede wszystkim z uwagi na produkowane przez nią ekspresy dla profesjonalnych baristów. Ci często sięgają po wyroby tej firmy, ponieważ okazują się niezawodne, a ich budowa pozwala na przygotowanie rozmaitych typów napojów – również tych wymagających napowietrzenia mleka. Marka Jura przygotowała dla zawodowych baristów mnóstwo modeli ekspresów, które należą do paru linii – na przykład W, XS lub GIGA PROFESSIONAL, a wszystkie z nich wyróżniają się innym poborem wody i opcjami zaparzenia naparu.

Ekspres do kawy Jura dla wszystkich

Chociaż sporo ekspresów firmy kierowanych jest do zawodowych użytkowników, ekspres Jura bez problemów może być także wykorzystywany w mieszkaniu. Zwłaszcza, iż w jej ofercie znajdziemy wiele ekspresów, które przeznaczone są akurat do użytku w mieszkaniu. Szczególnie dobrze sprawdzają się urządzenia z linii
A, E czy ENA, gdyż cechują się nieskomplikowaną obsługą oraz różnymi opcjami umożliwiającymi zaparzenie świetnej kawy. Warto również zaznaczyć, że Jura produkuje także akcesoria, które ułatwią przygotowanie bardziej nietypowych rodzajów tego naparu oraz konserwację urządzeń.