Drukarka 3D dla profesjonalistów – Stratasys, Makerbot i inne

drukarki 3D, 3D drukarka

W asortymencie firmy CadXpert znajdują się wyłącznie drukarki 3D od uznanych producentów takich rozwiązań: FormLabs i MakerBot, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, jak również Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszej ofercie, pracują m.in. w technologiach: FDM, SLA oraz PolyJet.

Stratasys – lider branży drukarek 3D

Marka Stratasys jest globalnym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od przeszło 30 lat – a dokładnie od 1988 r. – dostarcza klientom najnowocześniejsze rozwiązania oraz maszyny. Szacuje się, iż korzystając z drukarek 3D oraz pozostałych urządzeń Stratasys można zredukować wydatki na produkcję i czas poświęcony na proces produkcyjny nawet o 90 procent. Główne założenia pracy ekspertów marki Stratasys to dostarczanie wysokiej jakości usług i drukarek 3D, jak również wsparcie techniczne oraz merytoryczne. Hit sprzedażowy z oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla biznesu oraz przemysłu. Nowinką w naszym asortymencie jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do szybkiego prototypowania z przemysłową precyzją.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Następnym wiodącym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta marka w branży urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs dostarcza niezwykle zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, jak między innymi SLS i SLA. Nową propozycję w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – niewielkie urządzenie, działające w autorskiej, nowatorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która jest typem technologii SLA. Ta drukarka – tak samo jak wszystkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – cechuje się intuicyjną obsługą oraz funkcjonalną konstrukcją. Czym nowa technologia LFS różni się od SLA? Z pewnością lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz szybkością druku, a także drobiazgowym odzwierciedleniem najmniejszych szczegółów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, dzięki temu można otrzymać identyczne prototypy, do czego dąży się przede wszystkim w masowej, powtarzalnej produkcji.

MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej jakości profesjonalne drukarki 3D, działające wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tej marki są w szerokim zakresie wykorzystywane w najrozmaitszych gałęziach biznesu, edukacji, przemysłu i wielu pozostałych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która obsługuje materiały dostępne dla kolekcji Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Druk jest solidny oraz precyzyjny, a w trakcie procesu wydruku nie tworzą się zniekształcenia czy przesunięcia warstw.

Nasza siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]