Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

shuttersy w oknach, okiennice dekoracyjne

Planując aranżację pomieszczenia, z rzadka poświęca się dużo uwagi oknom. Przeważnie decyzja pada na klasyczne aranżacje, a więc zasłony oraz firanki, które nieraz łączone są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne mało rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Okiennice wewnętrzne shutters – nowość w polskim budownictwie

Nadrzędną cechą shuttersów (czy też po polsku – szatersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tego typu okiennicach ozdobnych ruszają się, dzięki czemu można ustawiać je pod dowolnym kątem, zależnie od zachcianek lokatorów. Producenci wytwarzają je z płyt pilśniowych, polichlorku winylu (PCV), jak również z listw drewnianych. Shuttersy instaluje się przeważnie na oknach, jakkolwiek rewelacyjnie sprawdzają się też na drzwiach szafy. Okiennice ozdobne shutters to co prawda dodatek na okna, który w w Europie domach widuje się wciąż sporadycznie, ale większość na pewno kojarzy je z telewizji czy kina, ponieważ tego rodzaju okiennice są bardzo popularne na obszarach z ciepłym klimatem, czyli w Afryce Południowej i w krajach śródziemnomorskich.

Atuty shuttersów

Prócz tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters wspaniale wyglądają, mają one także praktyczne zastosowanie. Dzięki nim można w pasywny sposób regulować użycie padającego światła: latem ograniczać kumulowanie się nadmiaru ciepła we wnętrzach, a w zimne – zapobiegać jego stracie. Okiennice wewnętrzne świetnie komponują się z licznymi stylami wnętrz i da się je umieścić je na zdecydowanej większości okien. Wykonuje oraz montuje się je na zlecenie, co sprawia, iż są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom bardzo gustowny wygląd, przez co podwyższają wartość domu. Warto dodatkowo zaznaczyć, iż kąt lameli okiennic wewnętrznych shutters jest regulowane bez użycia linek, co rodzice małych dzieci lub właściciele psotnych zwierzaków, które mogłyby zaplątać się wystające żyłki, uznają na pewno za duży atut.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]