biżuteria z bursztynem, srebrna biżuteria

Biżuteria z bursztynem jeszcze długo nie wyjdzie z mody – zarówno u młodzieży, jak i nieco starszych osób. Jej popularność nie może bądź co bądź dziwić – jantar jest wszak jednym z najładniejszych surowców, a łatwość jego obróbki sprawia, że wytworzone z niego naszyjniki mogą dostosować się do wszystkich trendów. Żeby cieszyć się jej właściwościami, powinniśmy o jantar właściwie się zatroszczyć. W jaki sposób? Przeczytajcie opracowany przez nas poradnik.

Warunki przechowywania biżuterii z bursztynem

Jantar to nadzwyczaj delikatny surowiec – z tego powodu biżuteria z bursztynem koniecznie musi być trzymana we właściwych warunkach. Każdy wisiorek powinniśmy zabezpieczyć jedwabną tkaniną, a następnie szczelnie zapakować w folię oraz włożyć do drewnianego pudełka. Musimy również mieć na uwadze, by w pojedynczym opakowaniu nie trzymać dwóch wisiorków – mogą się przecież wzajemnie uszkodzić.

Konserwujemy biżuterię z bursztynem

Jantar nie znosi silnych preparatów czyszczących. Lepiej więc zrobimy, wybierając do jego czyszczenia delikatniejsze specyfiki – na przykład mleczko migdałowe lub mydło dla dzieci. Biżuteria z bursztynem musi być czyszczona delikatną ścierką, nieznacznie nasączoną wodą – w żadnym wypadku nie może być jej zbyt wiele.

Odnowienie biżuterii z bursztynem

Odkopałeś w szafie starą biżuterię z bursztynem? Niewątpliwie nadal robi wielkie wrażenie, ale czas zostawił na niej swój ślad. Jak ją odnowić? Podchodząc do tego samodzielnie, możesz jedynie pogorszyć jej stan – najlepiej więc zrobisz, prosząc o pomoc złotnika.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]