Album na monety – zabezpiecz eksponaty przed zarysowaniem

Dalsze informacje o klaserze na monety i banknoty.

Gromadzenie banknotów oraz monet to nie tylko radość z wyszukiwania i zakupu kolejnych egzemplarzy, ale także poczucie zadowolenia z ich przeglądania i indeksowania. Pozyskane numizmaty powinny tym samym zostać umieszczone w stosownych albumach lub klaserach, dzięki którym swobodnie będzie można je podziwiać, a równocześnie ochroni się je przed potencjalnym zniszczeniem.

Klaser na banknoty i monety – nieprzerwanie najpopularniejsze wśród kolekcjonerów

Miłośnicy monet mają ogromny wybór dodatków umożliwiających bezpieczne ich przechowywanie, niemniej jednak najpopularniejsze nieprzerwanie pozostają klasery. Z jakiej przyczyny? W głównej mierze dlatego, że umożliwiają klasyfikację monet jednego rodzaju. Pamiętajmy jednak, iż część albumów na monety nie posiada w środku kart i należy kupować je samodzielnie dobierając je do typu kolekcjonowanych banknotów bądź monet. Możliwość odłączania oraz dopinania kart jest sporym ułatwieniem przy szeregowaniu eksponatów podług własnego uznania – można przenosić je pomiędzy albumami bez potrzeby wyciągania poszczególnych okazów, co minimalizuje ryzyko zarysowania monet lub uszkodzenia banknotów. Ponadto, mając niewielką kolekcję, w jednym albumie można ulokować monety o różnorodnych rozmiarach, trzeba tylko kupić strony z odpowiednimi dla nich kieszonkami. Dodatkową zaletą klaserów na monety jest to, iż w wielu przypadkach wyglądają jak albumy z fotografiami rodzinnymi czy książki, więc łatwo skryć je w biblioteczce przez spojrzeniem ewentualnego rabusia.

Numizmaty w kapslach też schowasz w albumach na monety

Długoletni kolekcjonerzy rekomendują, by w plastikowych kartach klaserów trzymać popularniejsze numizmaty, które nie posiadają stanu menniczego, bo nawet gruba folia z PCV nie gwarantuje monecie całkowitej osłony przed działaniem powietrza oraz wilgoci. Rzadkie numizmaty w stanie menniczym lub te wybite z ze złota i srebra wypada wcześniej zabezpieczyć poprzez zamknięcie w przezroczystym kapslu. Taki kapsel można później trzymać w klaserze, bowiem szereg producentów ma w asortymencie karty do albumów, które bez problemu mieszczą w sobie monety zabezpieczone tekturowym holderem lub kapslem.

Nasza siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]